Ekologiški šatavari (shatavari) milteliai
Šatavari (standusis smidras), gaunamas iš Asparagus racemosus šaknies, Ajurvedoje naudojamas šimtmečius ir yra plačiai pripažįstamas dėl savo adaptogeninių savybių, padedančių organizmui susidoroti su fiziniu ir emociniu stresu.
Tradiciškai naudojamas moterų reprodukcinės sistemos palaikymui, šatavari žinomas dėl savo gebėjimo subalansuoti hormonus, pagerinti vaisingumą ir palengvinti menopauzės simptomus. Taip pat manoma, kad jis skatina virškinimo sveikatą, stiprina imunitetą ir palaiko bendrą gyvybingumą. Be to, jo antioksidacinės savybės prisideda prie bendros sveikatos, kovojant su oksidaciniu stresu organizme.
Šatavari yra puikus papildas sportuojantiems, padeda greitai sumažinti nuovargį ir pagerinti raumenų masę.
Šatavari skaitomas efektyvus afrodiziakas, gali padėti palaikyti reprodukcinę sveikatą ir pagerinti gyvybingumą.
Ajurvedoje Šatavari laikomas vienu iš geriausių augalų prieš senėjimą.
Dėmesio
Nors Šatavari laikomas saugiu daugeliui žmonių, kai kuriems jis gali sukelti šalutinius poveikius, įskaitant alergines reakcijas, tokias kaip odos bėrimas ar niežėjimas, ypač tiems, kurie yra jautrūs smidrams. Taip pat gali pasireikšti virškinimo sutrikimai, tokie kaip dujų kaupimasis ar skrandžio diskomfortas. Būkite atidūs, jei esate nėščia arba vartojate vaistus. Pasitarkite su gydytoju prieš vartojant.
Vartojimas
Dozavimas 3 – 6 gramai per dieną. Pradėkite vartoti nuo mažesnės dozės.
Milteliai dažniausiai vartojami vieną ar du kartus per dieną, 30 min. prieš valgį.
Sumaišykite miltelius su šiltu vandeniu, pienu, kokteiliu ar medumi.
Vartokite šatavari kasdien, geriausia tuo pačiu laiku kiekvieną dieną. Vartoti 1 – 2 mėnesius.
Norint pasiekti optimalų poveikį, svarbiausia yra reguliarumas. Šatavari yra švelnus augalas, kuris geriausiai veikia, kai vartojamas nuosekliai ilgą laiką.
Šaltiniai:
www.ncbi.nlm.nih.gov
www.easyayurveda.com
PASTABA. Čia pateikta informacija negali būti interpretuojama kaip gydymo ar kitokio pobūdžio sveikatos klausimų sprendimo rekomendacija. Raginame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai, įvertinus įvairius informacijos šaltinius.